Projektowanie nowoczesnych hoteli – najważniejsze zasady i wytyczne

4DESIGN, 7 grudnia 2021
Projektowanie nowoczesnych hoteli – najważniejsze zasady i wytyczne

Projektując hotel należy zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne obiektu, ale również przestrzegać wielu wytycznych i norm prawnych. Projektowanie hotelu wymaga od architektów dokładnego przygotowania merytorycznego i wieloletniego doświadczenia.

Co ważne, poza projektowaniem hoteli w oparciu o szereg wytycznych, architekci muszą spełnić wszystkie oczekiwania inwestora, tym samym tworząc funkcjonalny, przestronny i cieszący oko, efektowny budynek.

Rozbudowa hotelu Klimczak w Sieradzu
Rozbudowa hotelu Klimczak w Sieradzu

Będąc na etapie podejmowania decyzji o zleceniu projektu nowoczesnego hotelu zgodnego z wytycznymi, warto nawiązać współpracę z profesjonalnym biurem architektonicznym 4Design.

Oferujemy kompleksowe usługi projektowania hoteli, dbając zarówno o podstawowe kwestie, jak i koordynowanie prac świadczonych przez firmę budowlaną, opiniowanie projektów przez właściwych rzeczoznawców oraz opracowywanie wystroju wnętrz. Dzięki naszej pomocy, otrzymają Państwo kompletny projekt nowoczesnych hoteli.

Zasady projektowania hoteli

Budowa hotelu to skomplikowana i kosztowna inwestycja, dlatego dobrze, aby nadzorował ją zespół specjalistów.

Rozbudowa hotelu Klimczak w Sieradzu
Rozbudowa hotelu Klimczak w Sieradzu

O jakich zasadach należy pamiętać podczas projektowania nowoczesnego hotelu?

Najważniejszą z nich jest kwestia bezpieczeństwa pracowników i przyszłych gości. Projekt hotelu musi uwzględniać zasady BHP oraz PPOŻ, czyli ochrony przeciwpożarowej. Istotne jest także spełnienie wymagań sanitarnych, szczególnie, gdy w projektowanym hotelu ma znajdować się restauracja.

Nie mniej ważną zasadą projektowania hoteli, jest również funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń – zarówno pokoi, jak i korytarzy czy innych wspólnych przestrzeni. Przełoży się to bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort gości.

Kluczowe znaczenie w tworzeniu projektu hotelu zgodnego z wytycznymi ma także część zapleczowa, przeznaczona tylko dla pracowników. Przedstawione powyżej normy to zaledwie przykłady.

Wszystkie zasady projektowania hoteli zostały uwzględnione i dokładnie opisane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich z 2004 roku.

Sprawdź również:  Aranżacje nowoczesnych mieszkań w bloku

Nowoczesny hotel – projekt z 4Design

Opracowanie dokumentacji architektonicznej hotelu jest procesem złożonym i wymaga wielu lat doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Z tego względu wyciągamy w Państwa stronę pomocną dłoń, oferując kompleksowe usługi projektowania hoteli zgodnych ze wszystkimi zasadami.

Koncepcja przebudowy i rozbudowy budynku Pensjonatu nad jeziorem Wałpusz
Koncepcja przebudowy i rozbudowy budynku Pensjonatu nad jeziorem Wałpusz

Dokładamy wszelkich starań, aby obiekty były funkcjonalne, ale przy tym również wysoce estetyczne. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli ustalić szczegóły zlecenia i zaprojektować nowoczesny hotel odpowiadający na Państwa preferencje.