Aranżacje nowoczesnych mieszkań w bloku

4DESIGN, 22 czerwca 2021
Aranżacje nowoczesnych mieszkań w bloku

Nowoczesny styl wnętrz w blokach łączy kilka wspólnych cech – to przede wszystkim minimalizm i prostota, stonowane barwy, dużo bieli, szarości, czerni, a także naturalnych surowców w postaci kamienia i drewna. Ogólne zasady nowoczesnego aranżowania mieszkań w bloku są znane prawie każdemu, jednak nie tak łatwo połączyć wszystkie elementy wyposażenia wnętrz w spójną całość. Od czego należy zacząć, gdy planujemy aranżację małego mieszkania w stylu nowoczesnym?

Projektowanie wnętrz mieszkania w bloku wymaga przede wszystkim dobrego rozplanowania i organizacji. Niewielka przestrzeń nie może jedynie wyglądać estetycznie, ale powinna być przede wszystkim funkcjonalna na co dzień. Niezmiernie ciężko połączyć ergonomię z estetycznym wykończeniem wnętrza mieszkania w bloku, dlatego najlepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z biura architektonicznego 4Design. Nasi pracownicy potrafią wykorzystać każdy centymetr przestrzeni użytkowej, operując przy tym znajomością najnowszych trendów wnętrzarskich. 

Wnętrza mieszkania w bloku 

Nowoczesne wnętrza w bloku charakteryzują otwarte przestrzenie, w której najczęściej salon połączony jest z kuchnią lub jadalnią. W niewielkich mieszkaniach i kawalerkach dobrym rozwiązaniem będzie aneks kuchenny, który pozwala optycznie powiększyć dostępną powierzchnię. Ważne jest, aby kolorystyka oraz meble w obu pokojach były ze sobą integralne pod względem wyglądu, co pozwoli stworzyć harmonijną przestrzeń nowoczesnego wnętrza w bloku.

realizacja apartament łódź
Realizacja Apartament Łódź

Najlepiej, by „baza” wyposażenia wnętrz mieszkania w bloku, jak szafki, kanapa czy stoły były w delikatnych odcieniach, które równocześnie kojarzą się z elegancją i nowoczesnością. Chcąc nadać nieco więcej indywidualnego charakteru nowoczesnemu wnętrzu w bloku, dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju dodatki – poduszki, wazony, obrazy i plakaty, które wraz z mijającymi trendami, możemy w każdej chwili wymienić na nowe.

Sprawdź również:  Projektowanie obiektów SPA
Projekt wnętrza apartamentu w okolicach centrum Łodzi
Realizacja Apartament Łódź

Podczas aranżacji małych mieszkań istotne jest także, aby dobierać jasne barwy ścian – biele, beże czy pastele, które rozjaśnią pokoje i wizualnie je powiększą. W tym celu warto unikać dużych rozmiarów mebli i kierować się zasadą minimalizmu. Aby wnętrze kompaktowego, nowoczesnego mieszkania w bloku zyskało na przestronności, warto ozdobić ściany lustrami. 

Projekt wnętrza apartamentu w okolicach centrum Łodzi
Realizacja Apartament Łódź

Mieszkanie w bloku – aranżacje 

Biuro architektoniczne 4Design działa na terenie całego kraju, podejmując współpracę zarówno z osobami prywatnymi, jak i inwestorami oraz przedsiębiorcami. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu projektowania nowoczesnych wnętrz mieszkania w blokach i nie tylko.

Projekt wnętrza apartamentu w okolicach centrum Łodzi
Realizacja Apartament Łódź

Otaczamy opieką naszych klientów od początku do końca, tworząc projekt nowoczesnego wnętrza w bloku, realizując go oraz dbając o najmniejsze detale. Podczas spotkania omówimy wszystkie szczegóły, a także Państwa preferencje, dlatego zapraszamy do kontaktu!