Projekt domu – indywidualny czy z katalogu?

4DESIGN, 7 grudnia 2021
Projekt domu – indywidualny czy z katalogu?

Jeszcze przed zleceniem projektowania domu jednorodzinnego, wiele osób ma ułożony w głowie schemat rozmieszczenia pomieszczeń, określony styl wnętrz oraz to, jak powinna prezentować się bryła budynku. Projekt domu powinien być przede wszystkim skrojony wedle indywidualnych potrzeb kontrahentów. Dom to swoisty azyl i miejsce, do którego lubi się wracać. Warto więc, aby stworzyć przestrzeń, która będzie estetyczna, wysoce funkcjonalna i mówiąc w skrócie – dokładnie taka, jaką sobie wymarzymy.

Będąc na etapie kreowania własnej przestrzeni, pojawia się pytanie – zdecydować się na indywidualny projekt domu, czy wybrać propozycję domu z katalogu?

Projekt przebudowy i rozbudowy domu jednorodzinnego w Justynowie
Dom jednorodzinny Justynów

Pod każdym względem to pierwsza opcja będzie bardziej korzystna i zarazem opłacalna, nawet jeśli początkowa cena indywidualnego projektu domu jest nieco wyższa niż gotowego projektu.

Wynika to głównie z tego, iż decydując się na projekt domu z katalogu, należy zaadaptować go do posiadanej działki i wprowadzić szereg kosztownych zmian. Do tego dochodzi także kwestia powtarzalności gotowych projektów domów, ponieważ może z nich skorzystać dosłownie każdy.

Tanie projekty domów

Zalet indywidualnych projektów domów jest naprawdę sporo. Pierwszą z nich, która nasuwa się już na samym początku, jest oczywiście niepowtarzalny wygląd i wykończenie budynku. Pod względem technicznym, dużym atutem indywidualnego projektu domu jest możliwość dopasowania go do specyfiki i rozmiarów działki – nawet o nietypowych kształtach czy grząskim gruncie.

Dom Jednorodzinny jako projekt gotowy dla portalu Murator
Dom Jednorodzinny

Wszystko będzie wliczone w cenę indywidualnego projektu domu i zapobiegnie w przyszłości kłopotów, jakie mogłyby wywołać np. obfite opady deszczu.

Dobry projekt domu, to także tani projekt. Cenimy sobie osobiste podejście, dlatego kosztorys usługi wycenimy uwzględniając różne wytyczne, takie jak m.in. rozmiary budynku oraz rodzaj gruntu. Za sprawą tego otrzymają Państwo możliwie najbardziej zoptymalizowaną i zarazem atrakcyjną wycenę indywidualnego projektu domu.

Sprawdź również:  Projekt salonu samochodowego. Najważniejsze elementy
Projekt domu jednorodzinnego dom parterowy
Projekt domu jednorodzinnego dom parterowy

Warto zaznaczyć, że podejmując się współpracy z naszym biurem architektonicznym i zlecając nam stworzenie indywidualnego projektu domu, nawet najmniejszy element budynku będzie dopracowany w każdym calu.

Indywidualny projekt domu

Zespół 4Design tworzą architekci z wieloletnim doświadczeniem i fachową wiedzą. Doskonałe przygotowanie merytoryczne sprawia, iż rozpoczynając z nami współpracę, zyskają Państwo wysokiej jakości usługi.

Projekt Dom jednorodzinny w Łodzi
Dom jednorodzinny ul. Kolumny w Łodzi

Gwarantujemy rzetelne podejście, terminowość, dokładność oraz tanie projekty domów jednorodzinnych i nie tylko. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli omówić szczegóły indywidualnych projektów domów. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, gdyby pojawiły się jakakolwiek pytania.