Projektowanie obiektów SPA

4DESIGN, 2 kwietnia 2021
Projektowanie obiektów SPA

Hotel z basenem, gabinetami odnowy biologicznej czy SPA, oferującym różnorodne zabiegi to dziś standard, jakiego coraz częściej oczekują goście. Myśląc więc o wybudowaniu obiektu, spełniającego te wymagania, warto dokładnie przemyśleć układ funkcjonalno – użytkowy, aby przygotowany projekt odpowiadał nie tylko na indywidualne oczekiwania inwestora, ale przede wszystkim był zgodny z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Warto bowiem pamiętać, że obiekt SPA, oprócz klasycznych przepisów budowlanych, podlega również rygorom sanitarnym. Ma to zastosowanie, jeśli na terenie hotelu planowane jest uruchomienie gabinetów masażu, fizjoterapeutycznych czy kosmetycznych. Wówczas wszelkie kwestie projektowe powinny być uzgodnione z rzeczoznawcą do spraw sanitarno – epidemiologicznych.

Projektowanie hoteli SPA

Jak wspomnieliśmy, projektowanie hoteli SPA, wymaga dużego doświadczenia oraz przygotowania dokumentacji uzgodnionej z wieloma branżami. Oprócz kwestii sanitarnych, kluczowe znaczenie będzie mieć ochrona przeciwpożarowa, wentylacja czy instalacja klimatyzacyjna. Aby odbiór obiektu nie był kłopotliwy, warto skorzystać z usług doświadczonych architektów, którzy mają za sobą z sukcesem zrealizowane inwestycje hotelowe.

Projekty Hotel Hilton Garden Inn Radom
Hotel Hilton Radom

Zespół pracowni 4Design tworzą specjaliści z różnych branż, dlatego też współpraca z nimi będzie gwarancją kompleksowej i rzetelnej usługi projektowej, obejmującej wszystkie niezbędne zagadnienia formalno – prawne. Jest to o tyle istotne, że kompletna dokumentacja jest podstawą do wydania pozwolenia na budowę, a w konsekwencji uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu hotelowego.

Projekty SPA

Warto pamiętać, że projekty SPA to nie tylko kwestie sanitarne, pożarowe czy wentylacja. To także estetyka wnętrz, która powinna być zgodna ze światowymi trendami w zakresie designu. Chodzi zarówno o zastosowane materiały, jak i spójny styl przyjęty dla całego obiektu. To kluczowe zadanie, które pozwala stworzyć przytulne, funkcjonalne i nowoczesne wnętrza, w których przyszli goście będą czuć się dobrze.

Sprawdź również:  Jakie projekty osiedli mieszkaniowych wybierają deweloperzy?
Projekty Hotel Hilton Garden Inn Radom
Hotel Hilton Radom

Oprócz zastosowanych materiałów czy kolorystyki niezwykle istotne jest także dopasowanie oświetlenia, tworzącego swoisty klimat miejsca. Dotyczy to w równym stopniu części wspólnych, pokojów oraz projektowanego SPA. W doborze rodzaju oświetlenia znaczenie będzie mieć nie tylko jego wygląd, ale także energooszczędność, o co warto zadbać już na początku, by zminimalizować koszty eksploatacyjne obiektu w przyszłości. 

Jak widać, projekt hotelu ze SPA to duże wyzwanie, wymagające nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia. Dlatego też tak istotna jest współpraca z architektami specjalizującymi się w tego rodzaju realizacjach. Są oni gwarancją sprawnie przeprowadzonego procesu projektowego, a także budowlanego.